“Amına çakim, NLP olmadan insanları istediğiniz gibi yapmanız imkansız…
Yani sevgi, saygı felan insanları istediğiniz gibi birisi yapmaz ; korku da bir nlp yoludur, karışmasın.
Nlp bilmeyen sizler için basit bir iletişim taktiği olsun bu…
Olaya giriş yapalım:
Kimi insanlar sizinle paylaşım yapmayı sever ; bu tip insanlara iyi bir dinleyici olun.
Kimileri, sizin paylaşımınızı ister ; işi sulandırmadan onlara gerekli gördüklerinizi anlatın.
Kimileri, sadece taşak geçmenize ve yaptığınız güzel esprilere güler, bunları dinler ; ciddi bir paylaşım onlarda ters teper.
Kimileri, ciddi bir paylaşım ister ; yapmaya çalıştığınız espriler onlarda ters teper.
Kimileri, ortak bir paylaşım alanı oluşturur ; hem kendileri bir şeyler anlatır, hem de sizi dinler…
Favorim olan tipe geldik… Açıklıyorum:
Bu özel tip, sizin üstünlüğünüzü çoktan kabullenmiştir ; size büyük bir saygısı vardır…
Konuşkandır, yeri geldiğinde sizi müthiş bir şekilde dinler, istediğiniz kadar sıçıp sıvasanız dahi bu adam size destek olmak için güzel tepkiler verir.
Siz de ona saygı gösterirseniz, bokunu çıkarmadan onunla geyik yaparsanız, konuşkan olduğunda dinlerseniz, suskun olduğunda konuşursanız ve yerine göre yorumlar yaparsanız; siz de onun yanında olursanız, bu adam idealdir.
Fakat bir süre sonra istemsiz şımarmaya başlar ; çocuklar gibi şımarır.
Bunun önüne geçmek için ise, bazen ne kadar çok saçmaladığını söyleyebilirsiniz yahut hitabet yeteneğiniz yüksekse onu %99 haklı olduğu herhangi bir konuda haksız olduğuna inandırabilirsiniz ; bunlarla birlikte aranıza sürekli olarak bir mesafe bırakmalısınız ve özel anılarınızı çok ısrar etse dahi anlatmamalısınız, sikinizin keyfine göre takılın.

Not: İnsanlarla aranızda daima garip bir mesafe olsun ve daima ona sorduğu sorunun tam cevabını vermeyin ; sizi merak edip soru sormasını sağlayın ve hafif gizemli olun.

Dipnot: Şuan size, belki 400 sayfa sürecek bir iletişim kitabını özet geçtim ; çok yüzeysel olduğunu düşünebilirsiniz, haklısınız da…
Fakat, eğer bu metinden alacağını aldıysan çıkarım yapmak senin için zor değil.
Halen çıkarım yapamıyorsan, özümseyene kadar okumanı tavsiye ederim.”

Bir sonraki diziye geçmek için tıklayın!

50 Yorum yazıldı.

 1. hepyek dedi ki:

  işe yarar yöntemler ama bir alfa karşısındaki insanın Şeklini mi almalı yoksa ona istediği şekli mi vermeli? nabza göre şerbet bir alfaya yakışan tavır olamaz Hem ne demiştik alfalar değişime zor ayak uydururken dişi sizin tabirinizle kavaşe kolay ayak uydururdu peki her insana göre şekil almak alfalığı zedeleyen unsur değil midir? teşekkür istemez iyi bir okuyucu olduğu mu biliyorum kafamdaki çelişkiyi giderirseniz minnettar kalırım. saygılarımla
  not: diğerleri cevap yazmasın sadece yazar eğer aktifse o cevap yazsın kendim deneyerek doğruyu bulabilirim ama TCMA nın fikrini merak ediyorum

  • THE TRUE TCMA (CONFIRMED) dedi ki:

   Nabza göre şerbeti yanlış almışsın.Başarılı bir iletişim ve güçlü bilinçaltı mesajları için karşındakini iyi analiz etmen gerekli.İnsanların hepsi farklı kültürlere ve inanışlara sahip.Bir kültürde sofrada geğirmek “Yemeği beğendim çok güzel olmuş , o ellerinizi yalayıp ısırabilir miyim?” anlamına gelip hoş karşılanabilirken diğer bir kültürde “Sıçsaydın orospu çocuğu , şu rahatlığa bak!” şeklinde tepki alabilir.Farklı olarak bir Azeri “Sen de büyük pezevenkmişsin!” dediğinde karşısındaki kişi de bir Azeri’yse teşekkür eder , Türk’se büyük ihtimal yanlış anlaşılma sonucunda olay kavgayla son bulur.

   Kısaca karşındakine şekil verebilmek için önce senin şekil alman lazım.Yukarıda verdiğim örneklerden biri sözlü , diğeri sözsüz iletişim.Yani sadece konuşarak birşey yapamazsın , davranışların sözlerinden daha çok etkiler…Gavurlar boşuna dememiş “Action speaks louder than words.”

 2. Mustafa xxxxx dedi ki:

  La bu blog sayesinde hiç bir kızı sevmiyorum kızları hiçe sayıyorum bu kendi kendine oluyor amacım sadece sikmek ulan adamsın beni aydınlattığın için.. <3

 3. biricikannecigin dedi ki:

  Burada bahsedilen özel adama rastladım omegasi baskın bir omega-betaydi üstelik mesafe bırakmaya dahi gerek kalmıyordu yani şımarmıyordu herif saçmaladigimda komikmiş gibi gülüyordu rol kesemez 3 sene geçirdim menfaati olsa çoktan gosterirdi yüzünü fakat yinede güvenilmez eşyami emanet etsem çok güçsüz, çaresiz ezik betalara kaptırır eşyamı ..

  • Batuhan dedi ki:

   “Ezik beta” bu tabiri kullanıp insanların gururunu kırmaya gerek yok.Genelde bu tip betaları,statüsünü yükseltmek amacıyla sana laf sokmuyorsa veya gözlerinin önünde senin “haksızlık” olarak gördüğün bir olayı gerçekleştirmiyorsa umursama.Hayat zaten onu toplumdan men ederek gerekli olan cezayı veriyor,üstelik o bu durumun farkında dahi değil.Bundan aciz durum mu olur?

 4. Bugra dedi ki:

  Kardeş size de oluyomu bilmiom ama bana bazen bi anda testlere cevap veriyorum kendiliğinden oluyo

 5. brain dedi ki:

  bugra zaten her sey otomotiklesecek. dogru yoldasin

 6. Lelouch dedi ki:

  Beyler “kimi insanlar sizinle laylasim yapmayi sever bunlara iyi bir dinleyici olun” derken siklemememiz geremiyomu kendinden bahseden paylasim yapan insanlari

  • Lelouch dedi ki:

   Ek olarak;

   “Bazıları sadece tassak gecmemize güler”
   Bunlarla tassakmi gececez peki

   • Cihat dedi ki:

    Once ilk soruna cevap vereyim iyi dinleyici ol fakat siklemeyerek bu arads dinledigini belli etmeyi unutma. 2. Sorun icinse alfa karakteri genelde kustahtir ve kafaya takmaz bunu getirdigi tasak gecme ozeligini burda kullanmalisin sikine gore takil

    • mert dedi ki:

     “kimi insanlar sizinle laylasim yapmayi sever bunlara iyi bir dinleyici olun”

     Kardeşim böylelerini dinliyorsun.Siklemek istemediğin kısımlar olursa zaten siklemezsin.Lüzumsuz konuşuyorsa zaten cevap vermezsin.Ama samimi bir paylaşım yapıyorsa iyi dinleyici olursan yine gelir seninle konuşur,derdini paylaşır.

 7. StrongBrain dedi ki:

  nadiren yaptığım birşeydir, odaklanarak okumak.. Uzun zamandırda yapmıyordum. İlk bakışta önemsiz gibi görünüyor ama konunun kilit noktası bu ve bundan bir önceki başlıktır. İstediğimiz şekilde sağlıklı ilişki kurabilmek için insanlara sevgi saygı çerçevesi yetmiyor. Bir insanı kendimize yontabilmemiz için önce onun şekline girmek gerekir.(Şekle girmek yanlış anlaşılmasın) Sen istediğin kadar sevecen iyi kalpli merhametli fedakar ol, kimse kendini huzursuz hissettiren bir insanla beraber olmak istemez. İlişkiye yön veren insanların genelde ilk merhabayı diyen insanların olduğu gerçeğinide bi sorgulayıp küçük resmi görebilmek lazım, iyiki geldin lan my7..

 8. Alpha B13 dedi ki:

  Lan andaval herifler adam sabahtan beri söylüyor zaten ciddi cool siklemez umursamaz yerine göre esprili vr anlayışlı bu kavramları uygulamak yeterli hepsine hitap etmek için. Yani ananızın amı o.çocukları yazdırdığınız yorumu sikeyim ben gidiyorum

 9. beyler dedi ki:

  Mesela karşımızdaki insan baska bir arkadasini anlatiyor veya kendi anilarindan bahsediyor ve insanin özü bencil demi o konusurken boguluyoruz

  Biz buna “senin arkadasindan banane” veya “anltma” gibi seyler demelimiyiz

  yoksa ne konusursa ne paylasirsa paylassin iyi bir dinleyici olmaya devammı etmeliyiz bilen cevbaplasın kimseye yanlış yol gostermis olmayın

  • mantoman24 dedi ki:

   Çok fazla dinle ama siklemeyerek banada oluyor mesela adam masadan kalkıp telefonla konuşmaya gidiyor kiminle konuştuğumu zerre merak etmiyorum falan sonra arayan şuydu buydu gibi Şeyler söylüyor
   Bende dinliyorum haliyle fakat sikimde olan tek şey ne kadar aciz bir insan olduğu oluyor..

   • mert dedi ki:

    Lüzumsuz yazılanları sikleme.Ya bişey yazma ya da harbi seni sıktıysa püskürtmenin tam zamanı.

 10. zbrl dedi ki:

  Kimileri espirilerinize güler ciddi paylaşım onlarda ters teper cümlesinde anlatılmak istenen bu tip adamlara beklemedikleri şeyleri mi yapmamız gerekiyor?

 11. mantoman24 dedi ki:

  nabza göre şerbetin uzmanı ol.
  Tüm insanlar aynı olmadığına göre, hepsine aynı davranman mantıksız…
  Kimine sert, kimine cool, kimine ciddi, kimine samimi olacaksın ; kimine ise hepsi olman gerekecek.”

  Anlatılmak istenen bu beyler özet olarak yalnız bunu anlamam uzun sürdü …..

 12. biricikanneciğin dedi ki:

  Bazılarının kalkanını indirmek için samimi olmanız gerekiyor bu yalakalık veya kendinden ödün vermek değildir ve bu tip insanlara karşı aranıza gereksiz bir mesafe koymanız önemlidir yoksa bu insan tipi sana karşı samimiyetinizi kullanarak üstünlük kurmaya kalkışabilir bunun altından da ancak ciddiyetle kalkabilirsiniz.

 13. Burak dedi ki:

  Gençler eğer aranızda nlp ile ilgili daha çok bilgi sahibi olmak isteyen varsa richard bandler ve john grinderın kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.Bu adamlar nlp tekniğinin kurucularıdır yani kitaptaki bilgiler bu tekniği geliştirenlerin ağzından anlatılıyor.

 14. Arga dedi ki:

  Öncelikle herkese iyi geceler.Bu blog’u 3.okuyuşum,bu söyleyeceklerimi pür dikkat şekline bürünerek okuyun arkadaşlar.
  Bakın ben bu blog ile tanıştığımda sünepenin tekiydim.Ne bir kızla konuşabilir ne bir kıza saniyeler boyunca bakabilirdim.Gözlerimi kaçırırdım,en büyük sorunum özgüvensizlikti.

  Bir arkadaş sayesinde tanıştım ve okumaya başladım bu blogu.Okuduğumdan beri duygularımın,ruhumun ve zekamın onarıldığını hissetmeye başlıyor gibiydim.Nedenini soracak olursanız,benim elimde olmadan dişilere karşı tavırlarım değişiyordu.
  Onları yerine göre ciddiye alır veya almazdım.Küstah ve kendimi beğenmişliğe yatkınlaştım.Sonra fark ettim ki,yeterli değil!
  AÇTIM VE BİR DAHA OKUDUM,KENDİMDEN BİR PARÇAYMIŞ GİBİ HİSSETTİĞİM CÜMLELERİ NOT ALDIM VE HER BOŞ ANIMDA AÇTIM ONLARI OKUDUM,TEKRAR TEKRAR VE TEKRAR.
  Bugün geldiğim noktayı ele alırsam bende büyük farklılıklar oldu.Artık kendimden emin bir birey haline gelmeye başladım.BU SON OKUYUŞUM OLMAYACAK,BİR DAHA OKUYACAĞIM,İSTEDİĞİM KIVAMA GELSEM DAHİ BİR DAHA OKUYACAĞIM.ÇÜNKÜ ALFA OLMAK SIKI ÇALIŞMA,OKUMA VE SABIR GEREKTİRİYOR.İYİ GECELER DİLERİM HEPİNİZE,UMARIM BU BLOG SİZE DE YARDIMCI OLUR,SİZLERİ DE DEĞİŞTİRİR.

 15. Kovac Niko dedi ki:

  Bu yazıda daha derin bir anlam daha var.TCMA her insan farklı olduğuna göre hepsine aynı sekilde davranmak mantıklı değil demiş ve iletişimdek insan tiplerini genel anlamıya örneklemiş.Ancak yazdıklarıyla anlatmak istediği şey sadece görünen değil.Daha alt katmanda bir nevi satır arasından mesaj vermiş.Nedir o mesaj?
  Ne olursan ol,hep olma…
  Hep cool olursan insanlar seni çözerler ve “çog kasıntı yeaa” derler, hep ortamı domine eden olursan bu sefer seni yine çözerler ve “sıradan” damgası yersin.
  Just think that…

  • mantoman24 dedi ki:

   BURA ÖNEMLİ BEYLER ‘,,,,,,,,,

  • CaptainBlack dedi ki:

   Alfa bazen omega sessizliğini takınıp köşesine çekilir;bazen ortalığın anasını sikip domine eder,kızları tahrik eder;Bazen kızlara cevap bile vermez,ortam sikinde değildir;ufak olaylara kızarken büyük olayları siklemeyebilir;bazen hiç gülmezken bazen onu taşşağı döndüren herif olarak görürsünüz.Bu durumda insan bilinçaltı,bu herife savunma mekanizması oluşturamaz;çünkü sergilediği net bir karakter yoktur ve bu adama ister istemez saygı duyarlar.

   • kendinden uzak dedi ki:

    aydınlattın amk

   • Sokratesin sakali dedi ki:

    Bunu yapmayın. Evet tcma bir zamanlar bunu yapıyormuş ama – eskiden kardeşlikte olan bir abinin dediğine göre , selam hacı djfnjdjd- artık vazgeçmiş. Benlik travmalarına neden oluyormuş .

  • Enerji dedi ki:

   Eyvallah

 16. yazir dedi ki:

  beyler size tek tavsiyem her sayfadan kapıcağınızı kaptığınıza inanıp diğer sayfaya geçiş yapın inanın bana hissiyat ve farkındalığınızın arrtığını hissediyosunuz..

 17. Francisco Lachowski dedi ki:

  neden insanların dine karşı bir nefreti var

  mallıktan başka bir neden var amk

  çünkü din insanlara mutsuzluk ve acı olarak gösteriliyor

  sırf bir şeyler kısıtlanıyor diye

  insanlar dini hep acı mutsuzluk olarak gösteriyor

  yani dine olan sıkıcılık ve nerfreti olanları suçlamıyorum

  tabi akıl sahibi olanları suçlamıyorum

  diğerleri sikimin ucuna

  olum youtube girin din ile ilgili bir şeyler yazın

  arkaya bir üzücü fon müziği

  müslümanlara yapılan acılar felan

  sürekli dram amınakoyayım

  insanlara dinimizi böyle gösteriyorlar

  insanlarda hoşlanmıyorlar amk

  tabiki hakikatten hoşlanıp hoşlanmamanız bir siki değiştirmiyor

  ama Tanrı islamı sıkıcılık üzerine kurmadı amınakoyayım

  yani kısıtlamaların olması demek olmuyorki

  her gün anamız sikilecek ağlayacağız

  tesbih çekip acı çekeceğiz

  olum dini böyle tanıtıyorlar

  amk

  tersine olum alakası yok

  Tanrının dediklerine uyduğun zaman

  istemsiz bir mutluluk geliyor

  peki bu amcıklar neden böyle tanıtıyor

  bende anlamadım amınakoyayım :ASF

  mutluluk dıştan etkilere bağlı değil olum

  yani sen mutlu değilsen dine girdiğin zamanda mutsuz olacaksın

  bir boku kendin yapman lazım

  o akıl sana porno izleyesin diye verilmedi

  çalışın amk

  mutluluk tamamen size bağlı

  bir dişi sizi reddettiğinde felan mutluluk gitmez

  giden hazdır

  lan beni artık bütün dünya dışlasa ben zerre üzülmem

  dişilerden 1000 kere red yesem hayatım yine mükemmel

  kimseye bağlı değilim

  ben zaten mükemmelim onlar kaybediyor

  mantık bu

  bu söz üzerine düşünmüştüm

  olum kimseye hiç bir şeye ihtiyacımız yok

  kendi kendinizi mutlu edebilirsiniz

  gereken tek şey ney ??????*

  SEN SEN SEN SEN SEN SEN

  SEN MÜKEMMELSİN OROSPUÇOCUĞU

  ONLAR KAYBEDİYOR

  bunu anlamadan mutlu olmayacaksınız

  ciddiyim

  dış etkenlere bağlaadığınız an mutluluğunuzu

  a1 motoru gibi yarrak ağızınıza girer

  olum biz mükemmeliz mutluluk içten geliyor

  amk ne kızlar ne şöhret ne para

  bunlar geçici hazlar

  bir boka yaramıyor

  mutluluk gerçek mutluluk bu değil

  😀 bunu anlamak bile mutluluk veriyor a:FS:A:ASBFsb

  ben en iyisiyim beni red edenler kaybediyor

  olum kendinime üzülmek yerine

  onlara üzülüyorum

  çünkü beni kaybettiler

  ben onlarsızda mutluyum

  hiç kimseye ihtiyacım yok bu kadar

  kardeşlerim her gün güçleniyorum

  her gün bir başka manyak oluyorum

  kendimi geliştirmek gibi klişe kullanmayacağım

  olum hayat cidden güzel lan

  bir tane dişi sikemeden ölsem yine mutlu olurum

  sırf bunu düşündüğüm içinde bana kendilerini siktirmek istiyorlar

  hahahaha

  orospuçocukları ben mükemmelim

  sizde öylesiniz

  ne yazıkki bunu anlamadan mutlu olamayacaksınız

  hahaha hayat güzel amk mutlu olun artık

  SEN LİDERSİN SEN ALFASIN

  SEN EN İYİSİN

  KİMSEYE İHTİYACIN YOK

  SEN MÜKEMMELSİN OROSPUÇOCUĞUUUUUUU

  HADİ ŞİMDİ SİKİN ORTALIĞI SFAGSFGSAGNASLKDFNSDAK

 18. mantoman24 dedi ki:

  “nlp olmadan insanları istediğin gibi yapmak imkansız”

  yani bana kalırsa burda anlatılmak istenen , sen ne yaparsan yap bazı orospu çocuklarını değiştiremezsin yani onlara üstünlün vesaire kuramazsın (kurarsın fakat bunu o orospu çocuğuna farketmeden yaparsın eğer üstünlük için çabalarsan onlardan biri olursun farklı ol) o yüzden siktiret o orospu çocuklarını herkesten alacağın şey farklıdır.Yani bu gün matematik gördüysen yarın beden eğitimi göreceksin 2’sininde gereksinimleri farklı farklı kabiliyetler farkı düşünceler vesaire ister velhasılkelam sen kendine güven ses tonun gür çıksın mastürbasyonu pornoyu bırak sporunu yap hayatını düzene sok kendine saygı duy kendine zaman ayır her zaman diğerleriyle takılacaksın diye bir şey yok tek kalmayı bil hatta tek kalmak bir liderin en önemli özelliğidir tek başına hareket edebilmek.

  dişilere gelince geç dalganı asla hiç birini umursama onlarla vakit geçir yanlarında sırf özgüven ol ama kendini kasma bir soru sorduklarında iyice düşün (hızlı düşün piç robot olma) test ise terlse orospuyu. açıkçası ben kendim sadece onlarla vakit geçirip sohbet ediyorum yeri geldiğinde laf sokup dalga geçiyorum onları fırlatıp aşağılıyorum ama yinede bana geliyorlar çünkü ben liderim ben kazananım ben her şeye sahip olanım ….

  he beyler bu arada telkinleri unutmayın onlar önemli “telkin nedir aq” diyorsan kancık sözlük kehanet başlığını oku piç

 19. I Am That I Am dedi ki:

  Analiz:
  Biz günlük yaşamımızda daima çözümlenemez olmalıyız insanlar bizim onları çözümleyebildiğimiz gibi bizi çözümleyememeliler.
  Bazen sükunet sahibiyken bazen konuşkan bazen taşak geçip espiri yapanken bazen ciddi bazen hem konuşup hem dinleyen bazen bir olaya çok tepki gösterirken bazen tepki vermeyen bazen kendini ön plana çıkaranken bazen akışına bırakmayı tercih eden olmalıyız (bu uzatılabilir). Ve günlük hayatımızdaki bu çeşitliliği karşımızdaki insanla bire bir iletişimdeyken karşımızdaki kişinin sosyal beklentisine göre kullanmalıyız.
  Yani anlatmayı seviyorsa dinleyen
  Dinlemeyi seviyorsa anlatan
  Taşak geçilip espiri yapılmasını seviyorsa taşak geçip espiri yapan
  Ciddi paylaşım istiyorsa ciddi paylaşım yapan
  Hem anlatıp hem dinleyense yeri geldigine anlatıp yeri geldiğinde dinleyen bir tip olmalıyız ki iletişim başarılı olsun.

  Karakter analizi:
  +”Favorim olan tipe geldik açıklıyorum.
  Bu özel tip sizin üstünlüğünüzü çoktan kabullenmiştir. Size büyük bir saygısı vardır.”

  -Şimdi şunu baştan söyleyeyim bu adam kesinlikle bir beta değil.
  Çünkü bizim üstünlüğümüzü “çoktan” kabullendiğinden bahsediliyor. Bir beta senin üstün olduğunu iliklerine kadar hissetse dahi bunu ölümüne inkar eder. Yediremez kıskanır ve saldırır.
  Fakat bu adam saldırmak yerine üstünlüğümüzü kabul edip bize karşı büyük bir saygı duyan bir zihniyeti kabul etmiş bu da egosuz bir tip olduğunu gösteriyor.
  TCMA burada kasıtlı olarak “çoktan” kelimesini kullanmış ki adamın bizim hiçbir müdahalemiz olmadan bizim üstünlüğümüzü kabullenip bize saygı duyduğunu anlayalım.

  +”Konuşkandır yeri geldiğinde sizi müthiş bir şekilde dinler. İstediğiniz kadar sıçıp sıvasanız dahi bu adam size destek olmak için güzel tepkiler verir”

  -Bu adam bir beta değil. Eğer beta olsaydı fırsat kollardı. Senin en ufacık hatanı dahi 4 gözle beklerdi. Çünkü bu orospu çocukları sizi gözlerinde 1 nebze bile küçültebilseler zevkten 4 köşe olurlar.
  O yüzden sen bir hata yaptığında veya saçmaladığında bu olayı seni gözlerinde küçültmeye ıkınmak için kullanırlar. Rahatlamaları gerekiyor çünkü huur çocuklarının köpek gibi biliyorlar asla senin gibi olamayacaklarını. Tek amaçları kendilerini senin aslında mükkemmel olmadığına inandırmaya çalışmak.
  Fakat bu adam ne yapıyor ?
  Konuşkan bir tip olmasına rağmen seni de müthiş bir şekilde dinliyor. Ve seni küçültmeye çalışmak yerine sana destek olmak için güzel tepkiler veriyor.

  +”Sizde ona saygı gösterirseniz bokunu çıkarmadan onunla geyik yaparsanız. Konuşkan oduğunda dinlerseniz suskun olduğunda konuşursanız ve yerine göre yorumlar yaparsanız siz de onun yanında olursanız bu adam idealdir.”

  -Burada adama hakkını vermeliyiz. Bize duyduğu menfaatsiz saygıyı görüp bizde ona saygı göstermeli ve yine menfaat gütmeden bizim yanımızda olduğu için bizde onun yanında olmalıyız.
  Biz bir alfayız bizim betaları sikme sebebimiz sadece eğlenmek için yaptığımız bir şey değil, onlara hakkını verdiğimiz için yaptığımız birşey, tabi yaparken de eğlenmediğimizi söyleyemem.
  Kim ne ve ne kadarını hak ediyorsa ona o kadarını vermeliyiz.

  +”Fakat bir süre sonra istemsiz şımarmaya başlar çocuklar gibi şımarır bunun önüne geçmek için ise bazen ne kadar çok saçmaladığını söyleyebilirsiniz yahut hitabet yeteneğiniz yüksekse onu %99 haklı olduğu bir konuda haksız olduğuna inandırabilirsiniz.”

  -Şimdi bu adam neden beta değil ?
  Çok açık, bir beta bu durumda ne yapardı ?
  Bir Alfa tarafından biraz muhattaba alınıp birazda saygı görseydi ne olurdu ?
  Orospu çocuğunun hayatındaki en mutlu günü o gün olurdu samimiyet mi ? Hemen değerlendir. Hemen oradan bir pay çıkar alfayı gözünde aşağılara çekmeye ıkın; düşür ve rahatla “aman alfa bu muymuş ? ben daha iyiyim jdjsndj” böyle düşün ve kurtuluşa er. Demi orospu çocuğu.
  -Fakat bu adam burada ne yapmış evet şımarmış ama yüz bulduğundan ve bunu değerlendirmeye çalıştığından değil.
  “Bunun önüne geçmek için ise bazen ne kadar çok saçmaladığını söyleyebilirsiniz” diyor.
  Buradan net bir şekilde anlaşılıyor ki bu adamın sana olan saygısı bir nebze olsun azalmamış samimiyetini değerlendirmeye çalışmamış.
  “Yahut onu %99 haklı olduğu herhangi bir konuda haksız olduğuna inandırabilirsiniz” diyor.
  Burada da adamın senin üstünlüğünü halen kabul ettiği ve sana gerçekten güven duyduğu ortada.
  Yani hiçbir şekilde haddini aşmamış, sana karşı hiçbir art niyet beslememiş.

  +”Bunlarla birlikte aranızda sürekli olarak bir mesafe bırakmalısınız ve özel anılarını çok ısrar etse dahi anlatmamalısınız sikinizin keyfine göre takılın.”

  -Burada ise bu adamın diğerlerinden farklı olmasına rağmen bazı ayrıcalıklı davranışları halen hak etmediğinden bahsediliyor.
  Ayrıca özel anılarımızı anlatmama sebebimizin karşımızdaki kişiye bağlı olduğunu düşünmüyorum bence bu bir karakter meselesi.

  Not:
  “İnsanlarla aranızda daima garip bir mesafe olsun ve daima ona sorduğu sorunun tam cevabını vermeyin. Sizi merak edip soru sormasını sağlayın ve hafif gizemli olun.” diyor
  Yani birisi bize “ne yapıyorsun” felan dediğinde “önemli bir iş üstündeyim” gibi üstü kapalı ve yarım yamalak cevaplar verirsek bizi daha çok merak edip daha çok soru soracaktır o sorulara ise cevap vermemek yada kaçamak cevaplar vermek o anki keyfimize kalmış.
  En başta bizi merak edip soru sorması için de olaylara kaliteli ve farklı yorumlar yapmak gibi dikkatini çekmek istediğimiz insanı siklememek gibi birçok tetikleyici unsuru kullanabiliriz.

  Yani benim çıkardığım anlamlar bu kadar değinmediğim ve herkesin anladığını düşündüğüm kısımlar da var tabi.
  Eksiğim varsa yada unuttuğum yada benimkilerle uyuşmayan düşünceleriniz kendinize saklamayın

  • xnewlife dedi ki:

   Bu tip beta olamaz demişsin.Fakat benim 1 arkadaşım var aynı tcma’nın anlattığı gibi fakat adam beta nasıl beta?
   Tcma’nın yazdığı her şeyi yaptı tamam sıkıntı yok.
   Fakat arkadaş ortamında gelmiş üzerimden prim yapmaya başladı.
   Ben konuştuğumda dinler.Ben susunca o anlatır.Sıçsam sıvasam dahi bana destek çıkar.Yaptığım espiriler iğrençte olsa adam gülüyo.Her türlü her zaman yanındayım diyen adam.

   • 8 dedi ki:

    Bence herşeyi birazcık kenara bırakıp betaların ne kadar iğrenç varlıklar olduğunu tekrar özümsemelisin. Ve gerçek yüzünü erken gördüğün için biraz şanslıymışsın.

  • Oneofthepeoplw dedi ki:

   Güzel açmışsın teşekkürler.

 20. 8 dedi ki:

  “Amına çakim, NLP olmadan insanları istediğiniz gibi yapmanız imkansız.”
  Yazıda anlattığı şey şudur ki herkese aynı davranışları gösterirseniz insanları istediğiniz gibi yapamazsınız. İstediğiniz givi yapmak istiyorsanız önce onu analiz edip daha sonra hangi yollar ile ona yakınlaşacağınızı bulmanız gerek. Ama yazıları doğru bir şekilde okuyorsanız bu söylediğim olay bir süre sonra alfanız tarafından düzenlenip otomatiğe bağlanıyor.

  Yani sevgi, saygı felan insanları istediğiniz gibi birisi yapmaz ; korku da bir nlp yoludur, karışmasın.
  Sevgi saygı göstererek insanları istediğimiz gibi yapamayacağımız altını çizerek söylemiş adam burada birşey yok. Korkunun nasıl bir nlp yolu olduğunu size açıklayayım.
  Bir tefeci düşünün. Parasını almak için karşıdakinin eşini ailesini yada çocuğuna zarar verebilecek olması ihtimali ile herifi korkutarak, sanki para verecek olanın beynine “bunu yapmalıyım, yapmam lazım” gibi zorunluluk bildiren düşünceler ekliyor. Ve sonunda tefecimiz parasını alıyor yani “istediğini”.

  Not: Verdiğim örnek en basitiydi bundan yola çıkarak daha bir sürü buna benzer şey düşünebilirsiniz. Sikinizin keyfi bilir.

Yorum yazın...